top of page

Biz Kimiz

 

Faruk Saruhan 20 yılın üzerinde bir süredir gerek ulusal gerekse uluslararası firmalarda üst düzey satış yöneticiliği ve Franchise-Perakende mağaza konsept uygulamaları yaptı. Çalışma süresi boyunca yapmış olduğu çalışma ziyaretleri gerek Türkiye ve gerekse Avrupa ve Türki cumhuriyetleri ile ilgili çok detaylı tecrübe edindi. Profesyonel yaşamı süresince içinde bulunduğu kurumlarda süreç iyileştirme ve değişim süreçlerinin planlanmasında ve kalite yönetim projelerinde etkin rol aldı ve yöneticilik yaptı. Burada edindiği tecrübelerle 2005 yılından bu yana çeşitli ulusal ve uluslar arası kurumlara franchising ve konsept mağaza uygulamaları, yabancı firmalara sektörel proje danışmanlığı hizmeti vermektedir. Diğer yandan etkin satış uygulamaları, takım çalışması ve liderlik konularında eğitimler  verip ayrıca orta ve üst düzey yöneticilere yönetim mentor’luğu yapmaktadır. 1988 yılında Gazi Üniversitesi Maliye bölümünden mezun olan Faruk Saruhan 2005 yılında Sabancı Üniversitesinden MBA derecesi almıştır.

 

Neşe  Saruhan Boğaziçi Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun oldu. Koç Üniversitesi MBA programını tamamladıktan sonra 1997 yılında Alcatel Kablo A.Ş. ‘de Pazarlama Bölümünde çalışmaya başladı.2001 yılında iş yaşamına ara vererek e-ticaret üzerine yenilikleri araştırmak ve çalışmalar yapmak için Loyola Üniversitesi’nde e-ticaret üzerine diploma programını tamamladı.  Türkiye’ye dönüşünde Nexans (eski adı ile Alcatel Kablo) İletişim Endüstri ve Ticaret A.Ş.’de Pazarlama Müdürü olarak göreve başladı. Sonrasında Nexans İletişim Endüstri ve Ticaret A.Ş.’de Marmara Bölge Satış Müdürü, Stratejik Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü ve Satış Direktör vekili olarak farklı pozisyonlarda görev aldı. İş yaşamı sırasında başladığı Marmara Üniversitesi, İşletme fakültesi ana bilim dalı, Örgütsel Davranış bilim dalında doktora çalışmalarını 2013 yılında tamamlamıştır. Halen Bahçesehir Üniversitesinde, Neuromarketing , Kurumsal Değişim Yönetimi ve Liderlik üzerine dersler vermektedir. PRISM Brain Mapping yetkili uygulayıcısıdır.

 

Şafak Öz Aktepe Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden 1998 yılında mezun olduktan sonra, EGS Bank A.Ş. Teftiş Kurululu başkanlığı’nda  çalışma hayatına başladı.  Müfettiş yardımcılığı ve ardından da Müfettiş ünvanıyla denetim alanındaki çalışmalarına devam etti. Denetim alanındaki birikimini danışmanlık alanına taşımaya karar vermesinin ardından, Komtaş Bilgi Yönetimi Danışmanlık A.Ş. bünyesinde bilgisayar destekli denetim çözümleri ve denetim sistemlerinin yönetimi konularında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2008 yıllında Bilgi Üniversitesinde işletme Yönetimi Yüksek Lisansı programını ve 2013 yılında da Marmara Üniversitesi  İngilizce İşletme Anabilim dalı bünyesindeki Örgütsel Davranış Doktora programını başarıyla tamamladı. Halen, Marmara Üniversitesi  İngilizce İşletme bölümü ve Bahçeşehir Üniversitesi İnsan Kaynakları Yüksek Lisans programlarında lisans ve yüksek lisans seviyelerinde Bireysel performansın geliştirilmesi, İş etüdü ve Performans Yönetimi,  Seçme ve Yerleştirme ve Endüstriyel psikoloji alanlarında dersler vermektedir. 

 

 

 

 

Yönetim Danışmanlık
bottom of page