top of page

Başarılı bir şirketin temelini memnun müşteriler oluşturur. Araştırma sonuçları göstermiştir ki, tüketiciler bir ürünü satın alma kararını genellikle 1 saniyenin altında bir sürede vermektedir. Bu sebepten dolayı, tüketicilerin satın alma kararlarını etkileyen gerçek düşünce ve motivasyonlarının ne olduğunu anlamak üzere Nörobilim uygulamaları kullanılmaya başlanmıştır.

 

Klasik pazar araştırma yöntemleri kişilerin sözel veya yazılı beyanlarına dayanmaktadır. Fakat, pek çok bilimsel araştırmalar göstermiştir ki kişiler çoğu zaman gerçek duygu ve düşüncelerini açıklamakta isteyerek veya bilinçsiz olarak isteksiz davranmaktadırlar.

 

İşte tam bu noktada, Nöropazarlama uygulamaları kullanarak tüketicilerin gerçek duygu ve isteklerinin neler olduğu belirlemek mümkün olmaktadır.

ND yönetim danışmalık olarak, müşterilerimize kurumsal pazarlama faaliyetlerini daha etkin olmasını sağlamak üzere tüketicilerin hazırlanan reklam kampanyasını, ürün dizaynını ve paketlemesini nasıl algıladıklarını NöroPazarlama uygulamalarını kullanarak belirlenmekteyiz.  Sonrasında, çıkan sonuçlara istinaden müşterilerimize en uygun pazarlama stratejilerini seçmelerine yardımcı olacak öneriler hazırlanmaktayız.

 

Çözümlerimiz

 

  •       Reklam kampanyalarının etkinliğini arttırması

  •       Ürün ambalajının müşteriye en çekici şekilde hazırlanmasının sağlanması   

  •       Mağaza ürün yerleşiminde en uygun seçeneğin bulunması

  •       Tüketicilerin marka imajını nasıl bulduğunun belirlenmesi

 

Teknoloji

Müşterilerimize en yüksek kalitede hizmet verebilmek üzere alanın en iyi teknolojisi olan EEG  ( beyin dalgalarının ölçülmesi) ve eye tracking ( göz takibi) yöntemlerimiz ile testlerimizi yapmaktayız. 

nöropazarlama

NöroPazarlama Uygulamaları

Yönetim Danışmanlık
bottom of page